NIE DAJ SIĘ PRZEZIĘBIENIU!

Cześć! Witam Was po krótkiej  przerwie,  niestety nie byłam w stanie dodać żadnego posta ostatnimi czasy, bo albo byłam chora, albo miałam urwanie ze sprawdzianami. Dzisiaj w związku z tym, że nadeszła jesień poruszymy temat tego, co zrobić żeby uniknąć przeziębień. Każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że jest to dosyć problematyczne, szczególnie kiedy chodzimy do szkoły i nie chcemy ominąć żadnych lekcji.

Zacznijmy od samego początku, czyli czym tak naprawdę jest przeziębienie, jaka jest jego definicja? Moi Drodzy przeziębienie jest chorobą wirusową, która zaczyna się niewinnie, bo od  drapania w gardle, później przeradzający się w ból nie do zniesienia. Następnie zaczyna się katar i stosunkowy problem z codziennym funkcjonowaniem. Później do tego wszystkiego wkracza jeszcze gorączka, ale STOP. Co na to wpływa, przecież nasz układ odpornościowy powinien sobie z tym poradzić. Przejdźmy zatem do tego co pozwala na to, żeby wirusy Nas zaatakowały.

  • zła dieta
  • niedostarczanie organizmowi odpowiedniej ilości witamin
  • zmiany temperatury i pogody
  • zły ubiór, w którym może być nam zimno

Tak naprawdę, sporo zależy od nas i od tego, jak dbamy o siebie. Jednak co zrobić, w momencie kiedy jest już po fakcie i wirus atakuje nas ze wszystkich stron? Bardzo ważny jest aspekt psychologiczny i wewnętrzna walka z faktem, że możemy być chorzy. Jeżeli poddamy się na początku, prawdopodobnie będziemy zdecydowanie dłużej się leczyć. Jednak co możemy zrobić dla naszego ciała? Przede wszystkim owoce i warzywa! Co z nimi? Pomidory, cebula, ogórki kiszone, czosnek, jabłka, gruszki – sięgajmy po ich  jak największą ilość. Posiadają one ogromną ilość witamin, która wzmocni nasz organizm. Pamiętajmy również o suplementach diety, które w okresie zimowym i jesiennym szczególnie się przydają.

Na koniec chciałabym podkreślić, że to czy będziemy chorzy zależy w dużym stopniu od nas. Wychodząc z domu pamiętajmy o założeniu ciepłej czapki i szalki. Jeżeli temperatura zapowiadana na popołudnie jest wyższa niż rano, ubierzmy się na cebulkę. Dbajcie o siebie i  życzę zdrowia! I już dzisiaj zapraszam na kolejny artykuł, który będzie dotyczył uzależnień.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s